Legalter

Home Yatırım Danışmanlığı Bireysel Yatırım Danışmanlığı

Hızlı İletişim

  Yardım Mı Lazım?

  Lütfen, bizimle iletişim kurmak için rahat hissedin, bir iş günü içinde size döneceğiz.

  info@legalter.net
  +90 (533) 399-3988

  Bireysel Yatırım Danışmanlığı

  Dünya ve Türkiye’nin geldiği dikkatle takip edildiğinde görülecektir ki yatırımların merkezi ticari şirketler olmaktan çıkmış ve insanlar bireysel olarak da yabancı ülkelerde yatırımlarnı yoğunlaştırmaya başlamıştır. Yabancı ülkelerde yatırımların bir kaç farklı sebebi bulunmakla birlikte en önemli sebeplerden biri ise kur farkından dolayı kar elde etme veya yabancı ülkelerin sunduğu vatandaşlık fırsatları gibi nedenleri bulunmaktadır.

   

  Ancak bireysel yatırımların odak noktası zamanla gayrimenkul üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu anektodu destekleyen ana dayanak noktası ise bireysel yabancı yatırımcıların Türkiye’de son yıllarda satın aldığı gayrimenkul rakamı ortaya koymaktadır.

  Ayrıca bireysel yatırımların yoğunlaştığı bir diğer nokta ise ticari şirketlere ortak olma, arsa alıp Türkiye’de inşaat sektörüne girmek gibi bir çok kar sektör yer almaktadır. Ayrıca dikkat edilmesi gerekn Gayrimenkul yatıırımında zamanla taşınmaz değer kazanmaktadır.

  Bireysel yatırım gelişen dünya da kar elde etmek isteyen ve yabancı ülkelerde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Ancak burada bir nokta var ki yatırımcıları bu ve yatırımlar yapmakta tereddüte düşürmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta gerçekten taşınmazın değerinin saptanması ve taşınmazın niteliklerinin doğru belirlenmesidir.

   

  Bu nedenle Legalter Yatırm Danışmanlığı sizlere Türkiye ve yurtdşında gerçekleştireceğniz yatırımların güvende olması için hizmet sağlamaktadır.

  YATIRIM SÜRECİ PLANLAMASI

  Yatırım Öncesi Karar Verme Süreci?

  Yatırımınızdan zarar etmemek için aldığınız alanın kullanım amacını, herhangi bir hak mahrumiyeti olup olmadığı, imara açık olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yatırımınızdan zarar etmeyin diye Legalter size yatırım danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  360 Derece Yasal Danışmalık ile Tanışın!

  Yatırımınızın resmi makamlar nezdinde kullanım ve edinme amacına göre özgülenmesi ve değer kazanması için gerekli tüm adımların atılmasını sağlamaktadır.

  Legalter bünyesinde tek gayret ve amacımız, müvekkilerimizin talep ettiği ve edinmek istediği kara ulaşmalarnı sağlamaktır. i Bu sebepledir ki amacımız ileride doğabilecek muhtemel zararların önüne geçebilmek adına baştan kalıcı ve sağlam adımlar atmak.

  • Yüksek Yaşam Kalitesi
  • Hayat Şartlarının Makul Olması
  • Kur Farkı Nedeniyle Paranızın Değerli Olması
  • Ücretsiz Sağlık İmkanları

  • Büyüyen Nüfus Nedeniyle Talep Fazlalığı
  • Gayrimenkule Olan Talep Artışı
  • Genç ve Dinamik Nüfusun Varlığı
  • 250.000 USD’lik Doğrudan Yabancı Yatırımcı

  Bireysel Yatırım Danışmanlığı Kapsamı Nedir?

  Bireysel Yatrım Danışmanlığı desteklerimiz 2 farklı şekilde ilerlemektedir. İlk olarak sizin yapmak istediğiniz yatırmı bize bildirmeniz ve bu doğrultuda yatırm analizlerinin yapılması. 2. olarak ise bizim sizlere hazırlayacağımız yatırım başlıkları ile Türkiye’de farklı alanlarda yatırım yapma imkanınız olacaktır.

  Türkiye'de Yatırım Yapmak İçin Kredi Çekebilir Miyim?

  içerisindeki bankalar yabancılara kredi vermekte çok istekli değillerdir. Bazı bankalar yabancı müşterisi ipotek gösterse dahi kredi vermemektedir. Önemli belirtmek gerekirse Türk Bankacılık sistemi yabanvı ülke vatandaşlarına kredi verme konusuna sıcak bakmamaktadır.

  Türkiye'de Ev Mi, Ofis Mi Almak Karlı?

  Türkiye içerisinde genel bir kanı vardır ki ticari alanların kiralanması ve geliri, yaşam alanlarından her zaman daha karlıdır. Anca riski de ona göre biraz daha fazladır.

  Türkiye'de Ev Mi, Arsa Mı almak Daha Karlı?

  Yatırım yapacağınız arsanın imara ve yapılaşmaya açık olması halinde belki 2 daire parasına arsa alıp bu arsanızı da değerlendirerek bir kaç yıl içinde 2 katı daireye sahip olabilirsiniz. Ancak bu tarz arsaların satış fiyaltarı yükek olmakla birlikte ona göre kar oranı da fazladır.

  Türkiye'de Taşınmazım Olursa İkamet/Oturma İzni Alabilir Miyim?``

  ürkiye’de bir taşınmazınızın bulunması halinde ikamet izni almanız çok daha kolaydır. Hatta taşınmazı bulunan yabancılar için özel bir ikamet başvuru tipi dahi bulunmaktadır.

  Yatırım Öncesinde Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Potansiyel Kimlik numarası ile banka hesabı açmayı unutmamanız gerekmektedir. Bir diğer konu ise yatım alanını seçerken sektör alanını araştırmanız ve kar marjlarını öğrenmeniz gerekmektedir.

  Türkiye'de Yatırım Yapmak Karlı Mı?

  Türkiye’de gerçekleştireceğiniz yatırımların sadece ülke içi talebin yüksekliği nedeniyle dahi kısa sürede değeri artacaktır. Bir Türkiye’ye yıllık 20 Milyonun üzerindeki yabancı sayısını da göz önünde bulundurursak yatırımın zarar dönüşme ihtimali düşüktür.

  Tapu Devri Yapılmadan Önce Nekler Yapmalıyım?

  Tapu devrinden önce potansiyel kimlik numarası ve banka hesabı açmanız gerekmektedir.
  YATIRIM ANALİZİ

  YATIRIM ANALİZİ

  Yatırım analizi ile danışmanlık almak istediğiniz alanda analiz raporlarımız hazırayalım ve yatırımnızda doğru adımı atmanıza destek sunalım.

  YATIRIM ÖNCESİ VE SONRASI

  YATIRIM ÖNCESİ VE SONRASI

  Yatırım sonrasında beklenen en yüksek geri dönüşleri ve network sağlayalım.