Follow Us:

Ticari Yatırım Danışmanlığı

Home Yatırım Danışmanlığı Şirket Danışmanlığı

Hızlı İletişim

  Yardım Mı Lazım?

  Lütfen, bizimle iletişim kurmak için rahat hissedin, bir iş günü içinde size döneceğiz.

  info@legalter.net
  +90 (533) 399-3988

  Dünya geçirdiği değişim ve evrim süreciyle birlikte ülkeler arasındai sınırlar harita üzerinde yerlerini korusada ticari şirketler için yavaş yavaş buharlaşmaya başladı. Bu sürecin tezahürü olarak Dünyanın globalleşen köy haline gelmesi, yatırımcıların yatırımlarında yön değiştirmesine sebep olmuştur.

   

  Bu güb globalleşen dünyanın getirdiği bilgi ve bilginin aktarım hızı ülkeler arasındaki mesafelerin önümeni ortadan kaldırmaktadır. bu doğrultuda dünya çapında çalışan bir çok firma şirket merkezleri ile üretim faaliyetlerini birbirnden ayırmış ve farklı ülkelerde konumlanmaya başlamıştır.

  Değişen ve kontrol edilebilir bir dünya günümüz şartları yatırımlarda yabancı ülkelerdeki yatırmlar dikkat çekmektedir. Bu nedenle zamanla Türk firmalarıda yurtdışında üretim tesisleri ve faaliyetleri bulmaya başlamış olsada Avrupa ve Orta-Doğu Merkez olaca şekilde Türkiye üretim üssü haline gelmiştir. Lokasyon ve konumu itibariyle de lojistik şirketlerinin merkezi konumundadır. Türkiye konumu ve genç ve dinamik işgücü potansiyeli nedenleriyle Türkiye yatırmda tercih edilen ve karlı ülke haline gelmiştir.

  LegAlter bünyesinde Türkiye’de ticari yatırm yapmak isteyen, ticari sektör analizi talep eden, yatırım fikrini hayata geçirecek yatırımcılara Türkiye’de en doğru yerde, şekilde, zamanda ve en doğru bütçeyle yatırmlarnı yapmasını, yatırm sürecnden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sunduğu yatırım teşviklerinden yararlanılması gibi konularda sizlere destek olmaktadır.

  Farklı bir yasal danışmanığa hazır mısınız?

  Şimdiye kadar bilfiğiniz ve tecrübe ettiğiniz hukuki danışmanlıkları unutun ve sizde Legalter ailesinin parçası olun!

  360 Derece Yasal Danışmalık ile Tanışın!

  Ticari şirket daışmanlığı ve bireysel yatırm danışmanlığı ile yatırımınızın bugünü yarını ve geleceğ hakkında bilgi sahibi olun.

  LegAlter amaç ve hizmeti Türkiye’de veya Türk Vatandaşlarnın yurt dışında yapacakları yatırımlarda zarar etmemeleri, güvene dayalı yatırm yerine rakamlara ve verilere dayanan daha sağlıklı yatırımların gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle biz hizmetlerimiz daha yaygın ve kapsamlı tutmaya çalışıyoruz.

  HİZMETLERİMİZ

  • Şirket Kurulumu (AŞ. ve Ltd.)
  • Taşınmaz Yatırm Danışmanlığı
  • Fabrika ve Üretim Tesisi Kurulumu
  • Ticari Şirket Ortaklıkları

  • Ticari Pazar Analizi
  • Fuar Katılım Desteği
  • Makine Alımında Vergi Muafiyeti

  Türk Şirketlerine Yatırım Yapabilir Miyim?

  Türkiye’de aktif faaliyet alanlarında devam eden şirketlere yatırım yaparak ortak olabilir, doğrudan Türkiye’de ticari hayatınıza devam edebilirsiniz. Türkiye sunduğu fırsatlarla yatırımcıların odak noktası haline gelmiştir.

  Türkiye'de Şirket Kurabilir Miyim?

  Türkiye’de şirket kurabilirsiniz ancak çalışma izni almanız gerektiğini unutmayın. Eğer eğer tek ortalı bir şirket kurarsanız, kuruluş işlemlerinden sonra çalışma izni almanız gerekmektedir. Çalışma izni oturum izni yerine de geçmektedir.

  Türkiye'de Anonim Şirket Mi, Limited Şirket Mi Kurmalıyım?

  Açıkçası şirket türlerinde kesin bir tercih dile getirmek zor.  Anonim Şirketlerin yönetimindeki kolaylık ve idarenin Limited Şirketten daha rahat olması, Limited şirkette ise şirket mal varlıklarnın daha rahat korunabiliyor olması önemli faktörler. Ayrıca kanun anlamında Limted Şirket ve Anonim Şirket birlikte düzenlenmiştir. Bu nedenle arasında çok keskin farklılılklar bulunmamaktadır. Hisse senetleri gibi ufak nüans farklılıkları bulunmaktadır.

  Şirket Kurmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  Yabancı kişiler Türkiye’de şirket kurmak istediklerinde,

  1. Pasaport Sureti,
  2. Şirket Ana Sözleşmesi,
  3. Ticaret Odası Başvuru Formu,
  4. TOBB başvuru formu,
  5. Sermaye tutarının bankaya yatırılması,
  6. Şirker Merkezi ve Müdürü bildirim yazısı

  gibi evrakların Ticaret odası üzerinden teslim edilmesi ve şriketin kurulması gerekmektedir.

  Şirket Müdürü Yabancı Olabilir Mi?

  Türkiye’de çalışma izni olan herkes kurduğu şirketin müdürü olabilir. Ancak çalışma izni sürelerini takip etmeli ve çalışma izni süreleri bitmeden yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Türkiye'deki Mal Varlıklarım Çocuklarma Miras Kalır Mı?

  Türkiye’deki taşınır mal varlılarınız vatandaşı olduğunuz ülke hukukuna tabidir. Anca Taşınmazlar konusunda kamnu düzeni ilkeleri gereğince Türk Hukuku uygulanacaktır.

  Türkiye'de Şirket Tasfiyesi Nasıl Olur?

  Türkiye’de şirket kurduğunuzda şirketin demirbaşlarının satılması, botçlarının kaptılması, vergi borcunun olmaması, şirket kar elde ettiyse karın dağıtımı vb. gibi şirket varlıklarnın tasfiyesinden sonra şirketi kapatabilirsiniz.